Zastávka handbikerů na Slavnostech

Měsíční přejezd všech krajů v ČR na handbiku ve spojení s ukázkami cyklistiky osob se zdravotním postižením dnes odpoledne dorazil k nám do Areálu zdraví a sportu v Dolní Čermné. Kluci přijeli v doprovodu biatlonisty Ondřej Moravec, který se na chvíli stal členem doprovodného týmu a podpořil tak tento projekt.
Původně 3 handbikeři, tedy cyklisté s tělesným postižením, se rozhodli, že po vzoru Foresta Gumpa uskuteční bláznivý nápad a vlastními silami projedou celou republikou. Na své spanilé jízdě uskuteční několik zastávek s cílem propagace aktivního životního stylu a svobody osob nejen s tělesným postižením. Více na https://www.jecotoje.cz/.
V průběhu sobotního programu Mezinárodní folklorní festival Čermenské Slavnosti budete mít možnost vyzkoušet si, jaké to je projet se na handbiku, tandemovém kole nebo si vyzkoušet běhátko. Někdo jen na krátké vzdálenosti, odvážlivci na téměř kilometrovém okruhu kolem areálu. Můžete osobně posedět a popovídat si s handbikery a dozvědět se o možnostech pohybových aktivit a sportu osob s postižením.

Komentáře jsou vypnuty.